Skip to content

Koučing

 

Čo je to koučing?

Je to dialóg dvoch osôb – kouča a partnera, ktorý do rozhovoru prináša svoju tému. Charakterizuje ho rešpekt, spolupráca a presvedčenie kouča v zdroje partnera. Kouč nedáva rady.
 
Ako koučujem?
Ako kouč sa snažím aktívne načúvať partnerovi. Na základe toho, čo hovorí – kladiem mu otázky. Tie sú pracovným nástrojom koučingu a majú za cieľ vytvoriť partnerovi priestor na zamyslenie a posun v téme, ktorú do rozhovoru prináša. Dĺžka rozhovoru trvá obyčajne 1 hodinu. V rámci spolupráce môže ísť o jeden alebo viac rozhovorov.
 
Pre koho môže byť koučing užitočný?
Koučovací rozhovor je užitočný pri rozhodovaniach, pri napredovaní v rôznych oblastiach, pri úsilí o zlepšenie kvality svojich vzťahov.
 
Moje vzdelanie v koučovaní
Úspešne som absolvoval 7-dňový výcvikový program „Základy koučingu pre dobrovoľníkov v pomáhajúcich profesiách“. Aktuálne koučujem.  Ako kouč som absolvoval 130 stretnutí a zúčastnil som sa viacerých mentoringových sedení, na ktorých sa vzdelávam.
 
Kontakt
Ak by bola pre vás takáto služba užitočná, som vám k dispozícii osobne v našom saleziánskom stredisku v Hodoch, alebo on-line. Kontaktovať ma môžete aj telefonicky 0911911544 či prostredníctvom e-mailu peter.kukla55@gmail.com
Viac o tom ako koučujem sa môžete dozvedieť na: https://familygarden.sk/staff-members/mgr-jurcisin-kukla-peter/
 
Peter Jurčišin-Kukľa, salezián, kresťanský kouč